Savonlinnan toimipiste

Linnalan Setlementti ry

Sotilaspojankatu 7
57100 SAVONLINNA
015-51 180

Savonlinnan toimipiste

Opiston kurssit ovat Linnalan rakennuksessa, os. Sotilaspojankatu 7, ellei esitteessä kurssin kohdalla mainita muuta paikkaa tai katuosoitetta. 

 

Linnalan toimisto

 

Sotilaspojankatu 7, 57100 SAVONLINNA                   
015-51 180

Avoinna

Lukukausien aikana ma-to klo 9-16.15, pe klo 9-14. 

Kesä-heinäkuussa ma-to 9-15 ja pe 9-14.

 


Linnalan kuvataidekoulu

 

Puistokatu 7, 57100 SAVONLINNA
040 680 3832
(käytössä oppituntien aikana, huom. vain akuutit yhteydenotot)


Linnalan seniorikeskus, omaishoito- ja vapaaehtoistyö ja ystäväntuvat

 

Pappilankatu 6, 57100 SAVONLINNA
040 680 3831
(Linnalan sisäpihalta käynti Terveystalon puoleisesta päädystä, ovikello)

 

Pirjo Jäntti seniorikeskuksen vastaava  0440 511 826  pirjo.jantti(at)linnala.fi

Marjo-Riikka Tiilikainen seniorityön ohjaaja 040 680 3831  marjo-riikka.tiilikainen(at)linnala.fi


Linnalan leikkikoulu

 

Sotilaspojankatu 7, 57100 SAVONLINNA, 3. krs
040 680 3802

 

LTO Kirsi Kohonen leikkikoulun vastaava 040 680 3802   kirsi.kohonen(at)linnala.fi

LTO Mari Koivu lastentarhan opettaja 044 3511 825 mari.koivu(at)linnala.fi

Nicola Harris englantilainen montessoripedagogi 


Monikulttuurinen työ

 

Navigaattori, Olavinkatu 40 A, 57130 Savonlinna 
0440 511 823
Avoinna ma-pe klo 10.00-15.00 

 

Marketta Parkkinen projektityöntekijä    marketta.parkkinen(at)linnala.fi


Kiinteistön puhtaanapito Linnala

 

Kaija Suhonen 040 680 3804  kaija.suhonen(at)linnala.fi


 

Kerimäen toimipiste

Puruvedentie 55 LH 1
58200 Kerimäki

Kerimäen toimipiste

Puruvedentie 55 LH 1, 58200 KERIMÄKI
040 680 3810

Eero Korhonen Aluerehtori   eero.korhonen(at)linnala.fi