Savonlinnan toimipiste

Linnalan Setlementti ry

Sotilaspojankatu 7

57100 SAVONLINNA

015-51 180

Savonlinnan toimipiste

Opiston kurssit ovat Linnalan rakennuksessa, os. Sotilaspojankatu 7, ellei esitteessä kurssin kohdalla mainita muuta paikkaa tai katuosoitetta. 

Linnalan toimisto

Sotilaspojankatu 7, 57100 SAVONLINNA

015-51 180

Avoinna

Lukukausien aikana ma-to klo 9-16.15, pe klo 9-14.

Poikkeus aukioloajat näet alla olevasta linkistä 

Linnalassa ajankohtaista 


Linnalan kuvataidekoulu

Puistokatu 7, 57100 SAVONLINNA

040 680 3832

(käytössä oppituntien aikana, huom. vain akuutit yhteydenotot)


Linnalan leikkikoulu

Sotilaspojankatu 7, 57100 SAVONLINNA, 3. krs

040 680 3802

Tuula Pölönen leikkikoulun vastaava, lastentarhanopettaja  040 680 3806   tuula.polonen(at)linnala.fi

Kirsi Kohonen lastentarhanopettaja   040 680 3802   kirsi.kohonen(at)linnala.fi

Mari Koivu lastentarhanopettaja  044 3511 825  mari.koivu(at)linnala.fi


Monikulttuurinen työ

Navigaattori, Olavinkatu 40 A, 57130 Savonlinna

0440 511 823

Avoinna ma-pe klo 10.00-15.00

Marketta Parkkinen kohtaamispaikan vastaava  0440 511 823  marketta.parkkinen(at)linnala.fi


Linnalan seniorikeskus, omaishoito- ja vapaaehtoistyö ja ystäväntuvat

Pappilankatu 6, 57100 SAVONLINNA

040 680 3831

(Linnalan sisäpihalta käynti Terveystalon puoleisesta päädystä, ovikello)

Pirjo Jäntti omaishoitotuki, vapaaehtoistyö, ystäväntupa toiminta, seniorityön vastaava   0440 511 826   pirjo.jantti(at)linnala.fi

Marjo-Riikka Tiilikainenseniorikeskuksen vastaava ohjaaja  040 680 3831   marjo-riikka.tiilikainen(at)linnala.fi


Linnalan Nuoret

Kämmekänkatu 2, 57220 SAVONLINNA

044 0200 240

Rikhard Blomerus toiminnanjohtaja 044 237 2357   rikhard.blomerus(at)linnalannuoret.fi


Kiinteistön puhtaanapito Linnala

Kaija Suhonen  040 680 3804  kaija.suhonen(at)linnala.fi


Kerimäen toimipiste

Puruvedentie 55 LH 1
58200 Kerimäki

Kerimäen toimipiste

Puruvedentie 55 LH 1, 58200 KERIMÄKI

Eero Korhonen Aluerehtori 040 680 3810 eero.korhonen(at)linnala.fi